Prof. Dr. Erşan Şen’in kanalının başına geçecek isim belli oldu

Hukukçu ve televizyon yorumcusu Prof. Dr. Ersan Şen’in kurucusu olduğu Ekol TV’nin Genel Yayın Yönetmeni belli oldu.

Ocak 2024’te yayın hayatına başlayacak olan kanalın Genel Yayın Yönetmeni koltuğuna Faruk Demirel’in oturacağı öğrenildi.

6 Mayıs 2022’de Show TV Haber Ankara Temsilciliği görevine getirilen Faruk Demirel, Ekol TV Genel Yayın Yönetmenliği görevi için Ersan Şen ile el sıkıştı.

Faruk Demirel kimdir?

1970’de Ankara’da doğdu. Gazetecilik mesleğine 1989’da Türkiye gazetesinde adım attı. Türkiye gazetesinde spor ve siyaset haberleri muhabirliği yaptı. Tansu Çiller’in Başbakanlığı döneminde Başbakanlık Muhabiri oldu. Bu süreçte TGRT’de de görev aldı.

Ardından CNN TÜRK’ün kuruluşu sırasında 1998 sonunda bu kanala transfer oldu. Parlamento Muhabirliği ve Editörlük yaptı. 2005’te mesleğine ara verdi, Tarım Bakanlığı Basın Müşavirliği görevine atandı.

2006’da Star TV Ankara Haber Müdürü, 2008’de Habertürk Ankara Temsilcisi, Ağustos 2009’da ATV Haber Koordinatörü oldu. A Haber’in Ankara Ofisi’ni kurdu ve ilk Ankara Temsilcisi olarak görev yaptı.

2016’da Başbakanlık Basın Müşaviri kadrosuyla, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’la çalıştı.

2018 başında CNN Türk Ankara Temsilci Yardımcısı oldu.

Mayıs 2018’den beri Haber Global Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Faruk Demirel, 18 Şubat 2020’te Haber Global Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirildi. 25 Mart 2021’de ise Show TV Haber Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı olarak Ciner Medya Grubu’na transfer oldu. Demirel, 6 Mayıs 2022’de ise Show TV Haber Ankara Temsilciliği’ne atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x