İsviçre’de AVAX Coin ve O 4’ü İçin Kritik Hamle: İşlemler Başladı!

İsviçre’nin önde gelen devlet bankalarından PostFinance, kripto para birimleri alanındaki yatırımlarını önemli ölçüde genişlettiğini duyurdu. Bu hamle, bankanın kripto varlıkları hizmetlerine entegre etme stratejisinin bir parçası olarak değerlendiriliyor. İşte AVAX coin ve diğer kriptolara yönelik gelişmeler…

AVAX coin ve o kriptolar için İsviçre’den hamle

PostFinance, kripto para hizmetleri sunabilmek için Nisan 2023’te Sygnum Bank ile ortaklık kurmuştu. Bu iş birliği sayesinde PostFinance müşterileri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto paraları Sygnum’un B2B bankacılık platformu aracılığıyla güvenli bir şekilde alıp satabilme ve saklayabilme imkanına kavuşmuştu. İş birliği duyurulduğunda Sygnum’un B2B Şefi Fritz Jost, bu adımın İsviçre’de kripto varlıkların daha geniş bir kitle tarafından benimsenmesi açısından önemli bir adım teşkil ettiğini vurgulamıştı.

Yakın zamanda yapılan yeni duyuruda ise PostFinance, platformunda XRP, AVAX, ADA, SOL ve DOT alım satım işlemlerinin başlatıldığını duyurdu. İsviçre bankası ayrıca bu kripto paralar için saklama hizmetleri de sunacağını açıkladı. Banka duyurusunda, “Artık Avalanche, Cardano, Polkadot, Ripple ve Solana kripto paralarını alım satım ve saklama için sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

PostFinance’in yelpazesinde neler var?

PostFinance’ın kripto para birimleri yelpazesine AVAX, ADA, DOT, XRP ve SOL’ün eklenmesi, bu Blockchain platformlarına olan artan ilgi ve gelişmelerle paralellik gösteriyor. Analitik firması Santiment’ın verilerine göre, Cardano, Solana ve Polkadot, GitHub gönderim oranlarında Ethereum’u sıklıkla geride bırakarak güçlü bir gelişme faaliyeti sergiliyor. Bu durum, bu platformların devam eden yenilikçiliğini ve güçlü geliştirici topluluklarını ortaya koyuyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, PostFinance’ın Ethereum’a verdiği erken dönem desteğini takdir etti. Hoskinson, X platformunda yaptığı paylaşımda, uzun süredir devam eden olumlu ilişkiye vurgu yaparak, “Eğlenceli gerçek: Ethereum’dayken PostFinance ilk bankacılık ortaklarımızdan biriydi. Her zaman nazik ve iş birliğine açık davrandılar.” ifadelerini kullandı. PostFinance ise sıcak bir yanıtla, “Merhaba, eski dostları görmek her zaman güzel! Cardano‘nun artık kripto para birimleri hizmetlerimizin bir parçası olması bizi memnun ediyor.” dedi.

İsviçre’de “kripto para vadisi” var

İsviçre, Zug’daki “Kripto Vadisi” ile Blockchain inovasyonunun merkezi haline gelerek kripto para benimsenmesinde öncü bir konumda yer alıyor. İsviçre hükümeti ve finans kurumları, kripto varlıklara olumlu yaklaşarak Blockchain gelişimi için elverişli bir düzenleyici ortamın oluşmasına katkıda bulunuyor. PostFinance’ın girişimi, kripto paraların geleneksel bankacılığa entegre edilmesi yönündeki bu ulusal eğilimi yansıtıyor. İsviçre’nin beşinci en büyük finans hizmetleri şirketi olan PostFinance şu anda 2,5 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor.

Banka, bu ek kripto paraları bünyesine katarak daha çeşitlendirilmiş ve kapsamlı bir kripto para alım satım ve saklama hizmeti sunmayı hedefliyor. Bu hamle, İsviçre’nin küresel kripto varlık alanında lider konumunu güçlendiriyor. Son olarak, son dönemde İsviçre’nin yapay zeka alanında da önemli bir merkez haline geldiği görülüyor. Çinli firmaların İsviçre’ye taşınmasıyla birlikte, ülkenin yapay zeka ve kripto varlık sektörlerinde önemli bir büyüme potansiyeli sergilediği ifade ediliyor. Ancak buna rağmen, İsviçre hükümeti faaliyetlerin kontrol altında tutulması için kripto para piyasası üzerinde düzenleyici denetimi de sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x